آنالیز قیمت ارزدیجیتال ۳۰ بهمن

  • 30 بهمن 1400
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 599 نفر


بیت کوین (BTC) همراه با بازارهای ارزدیجیتال ایالات متحده در ۱۷ فوریه به دلیل گزارش هایی مبنی بر اخراج بارت گورمن، دومین مقام عالی رتبه آمریکایی از سفارت ایالات متحده در مسکو توسط روسیه، فروخته شد و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، هشدار داد که تهدید حمله اوکراین توسط روسیه بسیار بالا است.

اگرچه همبستگی کوتاه مدت بین بیت کوین و بازارهای سهام ایالات متحده همچنان بالا است، دن مورهد، مدیرعامل Pantera Capital در یک خبرنامه اخیر گفت که “بازارها به زودی از هم جدا خواهند شد.” مورهد اشاره کرد که افزایش نرخ فدرال رزرو ایالات متحده برای اوراق قرضه، سهام و املاک و مستغلات منفی خواهد بود و ارزهای دیجیتال ممکن است “بهترین مکان” برای پارک سرمایه باشند.

در حالی که معامله گران بر روی قیمت کوتاه مدت متمرکز هستند، جورین تیمر، مدیر Global Macro در Fidelity Investments، آن را به عنوان سر و صدا رد کرد. تایمر شباهت‌های موجود در رشد شبکه‌های بیت‌کوین و اپل را برجسته کرد و به این نتیجه رسید که بیت‌کوین می‌تواند در بلندمدت به بالای ۱۰۰۰۰۰ دلار برسد.

بیت کوین و چندین آلتکوین بزرگ در یک مقطع حساس قرار دارند. آیا گاوها می توانند سطوح حمایتی کلیدی را حفظ کنند؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

ارزدیجیتال BTC/USDT

بیت کوین در ۱۷ فوریه به زیر میانگین متحرک سقوط کرد که نشان می‌دهد خرس‌ها تمایلی به تسلیم شدن ندارند و در رالی می‌فروشند. قیمت نزدیک به ۳۹۶۰۰ دلار است که سطح مهمی برای دفاع گاوها است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) به محدوده منفی سقوط کرده است و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (41635 دلار) شروع به کاهش کرده است. این نشان می دهد که خرس ها در تلاش برای به دست آوردن دست برتر هستند.

شکستن و بسته شدن به زیر ۳۹۶۰۰ دلار می تواند فشار فروش را افزایش دهد و جفت BTC/USDT ممکن است به ۳۶۲۵۰ دلار کاهش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی برگشت، گاوها دوباره سعی خواهند کرد جفت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند. اگر آنها موفق شوند، جفت می تواند به تدریج به سمت ۴۵۸۲۱ دلار افزایش یابد، اما خریداران باید این مانع را برطرف کنند تا نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد.

ETH/USDT

اتر (ETH) از نزدیک به خط گردن الگوی معکوس سر و شانه در حال توسعه در ۱۶ فوریه پایین آمد. این نشان می‌دهد که خرس‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا تنظیم احتمالی برگشت را باطل کنند.

جفت ETH/USDT اکنون می تواند به حمایت قوی در ۲۶۵۲ دلار کاهش یابد. این یک سطح مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا شکستن زیر آن می تواند درها را برای کاهش بیشتر به ۳۴۷۶ دلار باز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها دوباره تلاش می‌کنند تا قیمت را بالاتر از خط گردن نگه دارند. اگر این اتفاق بیفتد، شروع یک حرکت جدید را پیشنهاد می کند. با این حال، چشم انداز چنین حرکتی در حال حاضر تیره و تار به نظر می رسد.

BNB/USDT

BNB از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (430 دلار) در ۱۶ فوریه رد شد و در ۱۷ فوریه به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه (۴۰۸ دلار) رسید.

جفت BNB/USDT در چند روز گذشته بین ۳۹۰.۵۰ دلار و ۴۴۵.۴۰ دلار تثبیت شده است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI درست زیر نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

اگر قیمت شکسته شود و به زیر ۳۹۰.۵۰ دلار برسد، این تعادل به نفع خرس‌ها متمایل خواهد شد. این می تواند درها را برای کاهش احتمالی تا ۳۵۷.۴۰ دلار باز کند. برعکس، شکست و بسته شدن بالای ۴۴۵.۴۰ دلار می تواند درها را برای افزایش احتمالی به ۵۰۰ دلار باز کند. تا آن زمان، عمل محدود به محدوده احتمالاً ادامه خواهد داشت.

XRP/USDT

شکست گاوها در حفظ ریپل (XRP) بالای ۰.۸۵ دلار ممکن است منجر به رزرو سود توسط معامله گران کوتاه مدت شده باشد. این قیمت را به حمایت قوی در ۰.۷۵ دلار کاهش داد.

خریداران احتمالاً از منطقه بین میانگین متحرک دفاع می کنند. اگر قیمت از این منطقه پشتیبانی جهش کند، جفت XRP/USDT می تواند تا ۰.۸۵ دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند مقاومت ۰.۹۱ دلار را به چالش بکشد. افزایش تدریجی متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی، یک مزیت جزئی را برای خریداران نشان می دهد.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه (۰.۷۳ دلار) بکشند، این دیدگاه مثبت باطل می‌شود. چنین حرکتی می‌تواند باعث چندین توقف ضرر شود که منجر به کاهش احتمالی تا ۰.۶۵ دلار و سپس ۰.۶۰ دلار شود.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در چند روز گذشته بین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۰۹ دلار) و حمایت روانی ۱ دلاری قرار گرفته است. این معاملات محدود به احتمال زیاد منجر به یک حرکت جهت دار قوی در چند روز آینده می شود.

میانگین های متحرک نزولی و RSI در ناحیه منفی نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت پایین است. اگر خرس‌ها سقوط کنند و قیمت را زیر ۱ دلار حفظ کنند، جفت ADA/USDT می‌تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد. سپس این جفت می تواند به ۰.۸۰ دلار و بعداً به ۰.۶۸ دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد جفت را بالاتر از میانگین های متحرک هدایت کنند. اگر این کار را انجام دهند، جفت می تواند به خط مقاومت کانال صعود کند.

SOL/USDT

Solana (SOL) از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۳ دلار) در ۱۶ فوریه رد شد و خرس ها اکنون سعی خواهند کرد قیمت را به زیر سطح حمایت جزئی در ۹۰.۷۲ دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، کاهش می تواند به حمایت قوی در ۸۰.۸۳ دلار برسد.

شیب تدریجی متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند. شکستن و بسته شدن به زیر ۸۰.۸۳ دلار می تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد. سپس جفت SOL/USDT می تواند به خط پشتیبانی کانال بیفتد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی برگشت، خریداران سعی خواهند کرد جفت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و خط مقاومت کانال نزولی را به چالش بکشند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح، نشانه پایان یافتن روند نزولی خواهد بود.

AVAX/USDT

آوالانچ (AVAX) در ۱۶ فوریه بالای خط روند نزولی شکست و بسته شد، اما گاوها نتوانستند از این مزیت استفاده کنند. فروش قوی توسط خرس ها در سطوح بالاتر، قیمت را به زیر خط روند نزولی بازگردانده است.

گاوها در حال تلاش برای دفاع از میانگین های متحرک هستند. اگر قیمت از سطح فعلی برگشت، خریداران سعی خواهند کرد جفت AVAX/USDT را بالاتر از خط روند نزولی و ۹۸.۷۷ دلار نگه دارند. چنین حرکتی باعث افزایش تا ۱۱۷.۵۳ دلار خواهد شد.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک شکسته شود، خط روند صعودی آزمایش خواهد شد. شکست و بسته شدن به زیر این حمایت می تواند فروش را تسریع کند و ممکن است جفت به ۷۶.۱۴ دلار سقوط کند و سپس تا ۶۵ دلار کاهش یابد.

LUNA/USDT

توکن LUNA Terra در ۱۵ فوریه بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۵ دلار) شکست و بسته شد، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این ممکن است باعث جذب فروش توسط معامله گران کوتاه مدت شده باشد که قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش داده است.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در منطقه منفی قرار دارد که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند. اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۴۹ دلار برسانند، جفت LUNA/USDT می‌تواند تا سطح حمایت قوی در ۴۳.۴۴ دلار کاهش یابد. انتظار می رود خریداران از منطقه بین ۴۳.۴۴ تا ۳۷.۵۰ دلار به شدت دفاع کنند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند به خط روند نزولی کانال صعود کند.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE) از SMA 50 روزه (۰.۱۵ دلار) در ۱۶ فوریه رد شد و نشان می دهد که خرس ها در راهپیمایی های امدادی به این مقاومت می فروشند.

پشتیبانی جزئی در ۰.۱۳ دلار وجود دارد. اگر قیمت از این سطح جهش کند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد جفت DOGE/USDT را به بالای SMA 50 روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت می تواند به مقاومت سربار در ۰.۱۷ دلار برسد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار) و RSI در منطقه منفی نشان دهنده یک مزیت جزئی برای فروشندگان است. اگر قیمت به زیر ۰.۱۳ دلار سقوط کند، جفت می‌تواند به حمایت قوی در ۰.۱۲ دلار سقوط کند، جایی که خریداران احتمالاً برای جلوگیری از افت وارد عمل خواهند شد.

DOT/USDT

Polkadot (DOT) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹.۸۲ دلار) در ۱۷ فوریه رد شد، که نشان می دهد این احساسات منفی است و معامله گران از سطوح مقاومت سربار دفاع می کنند.

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۱۶.۸۱ دلار برسانند، که حمایت مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا جفت DOT/USDT را به بالای خط روند نزولی هدایت کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت می تواند تا ۲۳.۱۹ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۱۶.۸۱ دلار بکشند، فروش می‌تواند تشدید شود و این جفت می‌تواند کاهش خود را به سمت حمایت بعدی در ۱۰.۳۷ دلار گسترش دهد. میانگین های متحرک نزولی و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط