آنالیز ارز دیجیتال ۹ فروردین

  • 9 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 480 نفر


بیت کوین (BTC) و چندین ارز دیجیتال بسیاری را با قدرت جدید خود در آخر هفته شگفت زده کردند. رالی بیت کوین به راحتی از سطح ۴۵۹۰۰ دلار عبور کرد، که به گفته گلاسنود منطقه مقاومت بود زیرا چندین سرمایه گذار در نزدیکی آن سطح خرید کرده بودند، زمانی که بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین حد خود در نوامبر در حال کاهش بود.

قدرت بیت کوین ممکن است خرید چندین آلتکوین را به خود جلب کرده باشد که هنوز در زیر بالاترین سطح ۵۲ هفته خود قرار دارند. افزایش قیمت بیت کوین و صید پایین آلت کوین ها، احساسات سرمایه گذاران را تقویت کرده و شاخص ترس و طمع کریپتو را به قلمرو “طمع” سوق داده است.

جالب اینجاست که بازارهای کریپتو با وجود عملکرد ضعیف بازارهای سهام ایالات متحده در ۲۸ مارس، بخش بزرگی از سود خود را حفظ کرده‌اند. این نشان می‌دهد که بازارهای کریپتو ممکن است در مراحل اولیه جدا شدن از بازارهای سهام باشند.

آیا خریداران می توانند حرکت را حفظ کنند و سطوح مقاومت سربار را پاک کنند؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

ارز دیجیتال BTC/USDT

بیت کوین در ۲۶ مارس که از کندل درون روز دیده می شود تردید داشت. این نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاو نر و خرس ها بود. این عدم قطعیت در ۲۷ مارس به سمت بالا رفت زیرا گاوها دوباره جمع شدند و قیمت را به بالای مقاومت سربار در ۴۵۴۰۰ دلار رساندند.

افزایش شدید چند روز گذشته، شاخص قدرت نسبی (RSI) را برای اولین بار از اکتبر ۲۰۲۱ به منطقه خرید بیش از حد سوق داده است. این نشان می دهد که حرکت به نفع خریداران است.

خرس‌ها ممکن است تلاش کنند تا حرکت صعودی را در خط مقاومت کانال صعودی متوقف کنند، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت BTC/USDT می‌تواند تا سطح روانی در ۵۰۰۰۰ دلار و بعداً به ۵۲۰۰۰ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از خط مقاومت پایین بیاید، خریداران سعی خواهند کرد تا ۴۵۴۰۰ دلار را به حمایت تبدیل کنند. اگر آنها موفق شوند، نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است ادامه یابد. خرس ها باید قیمت را به زیر ۴۵۴۰۰ دلار بکشند و حفظ کنند تا حرکت صعودی را تضعیف کنند.

ETH/USDT

اتر (ETH) در ۲۵ مارس بالای مثلث متقارن شکست اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. با این حال، خریداران زمین را به خرس ها واگذار نکردند و از ۲۶ مارس خرید خود را از سر گرفتند.

شتاب در ۲۷ مارس افزایش یافت و جفت ETH/USDT به ۳,۴۱۱ دلار رسید، جایی که گاوها ممکن است با مقاومت جزئی روبرو شوند. اگر گاوها با بولدوز راه خود را طی کنند، جفت ETH/USDT می تواند به سمت سطح روانی در ۴۰۰۰ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از ۳۴۱۱ دلار کاهش یابد، این جفت می تواند سطح شکست را از مثلث دوباره آزمایش کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، خرید قوی در کاهش قیمت را پیشنهاد می کند. گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا حرکت رو به بالا را از سر بگیرند.

خرس ها باید قیمت را در داخل مثلث بکشند و حفظ کنند تا نشان دهند که حرکت صعودی ممکن است ضعیف شده باشد.

BNB/USDT

BNB به حرکت خود به سمت شمال ادامه داد و به مقاومت بالای ۴۴۵ دلار رسید. خرس ها احتمالاً از این سطح با قدرت دفاع می کنند.

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (402 دلار) و RSI در نزدیکی منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها کنترل را در دست دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۴۴۵ دلار برسانند، جفت BNB/USDT می تواند به سمت سطح روانی در ۵۰۰ دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند.

اگر قیمت از ۵۰۰ دلار کاهش یابد اما به زیر ۴۴۵ دلار نرسد، نشان می دهد که گاوها سطح را به حمایت تغییر داده اند. که احتمال شکست بالای مقاومت بالای سر را افزایش می دهد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از ۴۴۵ دلار کاهش یابد، جفت می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد.

XRP/USDT

ریپل (XRP) در ۲۶ مارس ظاهر شد، که نشان می‌دهد گاوها با افت جزئی خرید می‌کنند. خریداران قیمت را به بالای مقاومت قوی در ۰.۸۶ دلار رساندند اما با مقاومت نزدیک به ۰.۹۱ دلار روبرو هستند.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد. اگر خریداران اجازه ندهند قیمت به زیر ۰.۸۶ دلار کاهش یابد، احتمال شکست بالای ۰.۹۱ دلار افزایش می یابد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت XRP/USDT می‌تواند تا سطح روانشناختی ۱ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار در ۰.۹۱ دلار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. چنین حرکتی می تواند قیمت را به حمایت قوی در ۰.۷۰ دلار برساند.

ADA/USDT

Cardano (ADA) به بهبود خود ادامه داده است و قیمت به مقاومت بالای ۱.۲۶ دلار رسیده است، جایی که خرس‌ها احتمالاً دفاعی قوی خواهند داشت.

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱ دلار) و RSI در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها کنترل را در دست دارند. اگر قیمت از مقاومت بالای سر پایین بیاید اما گاوها زمین زیادی را رها نکنند، احتمال شکست بالای ۱.۲۶ دلار را افزایش خواهد داد.

اگر این اتفاق بیفتد، جفت ADA/USDT می تواند تا ۱.۶۰ دلار افزایش یابد و سپس به سمت ۱.۸۰ دلار حرکت کند. اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر سطح روانی ۱ دلار برسد، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد.

LUNA/USDT

توکن LUNA Terra در محدوده ای تنگ بین مقاومت سربار ۹۶ دلار و پشتیبانی در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۰ دلار) گیر کرده است. این معاملات محدود می تواند به زودی منجر به یک حرکت روند شدید شود.

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۹۶ دلار برسانند و حفظ کنند، جفت LUNA/USDT می تواند بالاترین قیمت خود را در ۱۰۵ دلار دوباره آزمایش کند.

این سطح احتمالاً به عنوان یک مانع اصلی عمل می کند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود. سپس این جفت می تواند تا ۱۲۵ دلار افزایش یابد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. این می تواند دروازه ها را برای کاهش احتمالی تا ۸۲ دلار باز کند.

SOL/USDT

پس از معامله در نزدیکی مقاومت سربار در ۱۰۶ دلار برای چند روز، سولانا (SOL) شکست و در ۲۷ مارس بالاتر از سطح بسته شد. میانگین های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده اند و RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد است که نشان دهنده یک مزیت برای خریداران است.

اگر گاوها قیمت بالای ۱۰۶ دلار را حفظ کنند، جفت SOL/USDT می تواند تا ۱۲۲ دلار افزایش یابد. انتظار می رود که خرس ها به طور تهاجمی از این سطح دفاع کنند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید و به زیر ۱۰۶ دلار برسد، نشان می دهد که این جفت ممکن است برای چند روز دیگر محدود به محدوده باقی بماند.

گاوها باید مانع بالای ۱۲۲ دلار را برطرف کنند تا نشانه شروع یک روند صعودی بالقوه جدید باشد. سپس این جفت می تواند حرکت صعودی خود را آغاز کند، که می تواند به منطقه مقاومت بالای سر بین ۱۵۸ تا ۱۶۳ دلار برسد.

AVAX/USDT

آوالانچ (AVAX) از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۳ دلار) در ۲۶ مارس بازگشت، که نشان می‌دهد گاوها در حال خرید با کاهش قیمت هستند. خریداران اکنون سعی خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از مقاومت فوری در ۹۲ دلار حفظ کنند.

اگر آنها موفق شوند، جفت AVAX/USDT می تواند به منطقه مقاومت سربار در ۹۸ تا ۱۰۰ دلار افزایش یابد. این منطقه مهمی برای دفاع خرس‌ها است، زیرا شکستن و بسته شدن بالای آن می‌تواند رالی را تا ۱۲۰ دلار افزایش دهد.

اگر قیمت از ناحیه سربار کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند جفت را به میانگین متحرک بکشانند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، این جفت ممکن است برای چند روز بین میانگین متحرک و منطقه سربار گیر کند.

DOT/USDT

پولکادوت (DOT) در ۲۷ مارس شتاب گرفت و به مقاومت سربار سفت در ۲۳ دلار رسید. شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰ دلار) و RSI در نزدیکی منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها دست برتر را دارند.

اگر گاو نر حرکت کند و قیمت را بالای ۲۳ دلار حفظ کند، جفت DOT/USDT می تواند تا ۲۸ دلار افزایش یابد. اگر گاوها موفق شوند این مانع را برطرف کنند، حرکت صعودی ممکن است تا ۳۰ دلار و بعداً به ۳۲ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد جفت را به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند. بازگشت قوی از این حمایت نشان می دهد که گاوها همچنان به خرید در کاهش قیمت ادامه می دهند. که احتمال شکستن بالای مانع بالای سر را افزایش می دهد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. این می تواند تثبیت را بین ۱۶ تا ۲۳ دلار برای چند روز دیگر افزایش دهد.

DOGE/USDT

گاوها میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (0.13 دلار) را در ۲۵ مارس تغییر دادند. این امر باعث خرید قوی در Dogecoin (DOGE) شد و آن را در مسیر صعود احتمالی تا ۰.۱۷ دلار قرار داد.

میانگین متحرک در آستانه یک کراس اوور صعودی است و RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد است که نشان می دهد خریداران دست بالا را دارند. اگر گاوها قیمت را به بالای ۰.۱۷ دلار برسانند، جفت DOGE/USDT می تواند تا ۰.۲۲ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از ۰.۱۷ دلار کاهش یابد، اما زمین زیادی را رها نکند، نشان می دهد که معامله گران انتظار دارند بهبودی ادامه یابد.

در مقابل، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد، این نشان می‌دهد که این جفت ممکن است برای چند روز دیگر در محدوده ۰.۱۲ دلار و ۰.۱۷ دلار باقی بماند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط