آنالیز ارز دیجیتال ۶ فروردین

  • 6 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 464 نفر


این هفته بیت‌کوین (BTC) و ارز دیجیتال های منتخب بالاتر از سطوح مقاومت فوری خود شکستند و بالاتر رفتند، که کل سرمایه بازار کریپتوها را در ۲۴ مارس به بالای ۲ تریلیون دلار رساند.

یکی از محرک‌هایی که می‌توانست قیمت کریپتوها را افزایش دهد، نامه لری فینک، مدیرعامل بلک راک به سهامداران بود که در آن گفت که درگیری روسیه و اوکراین راه‌هایی را برای ارزهای دیجیتال به‌عنوان روشی برای تسویه معاملات بین‌المللی باز کرده است.

خبر دیگری که ممکن است به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال کمک کرده باشد این بود که گلدمن ساکس وب سایت خود را با تاکید بر رشد دارایی های دیجیتال و متاورس بازطراحی کرد و از آنها به عنوان “مگاترند” یاد کرد.

جدای از افزایش علاقه نهادی، اظهارات نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس مبنی بر اینکه بانک مرکزی می تواند نرخ بهره را تا هفت برابر در سال ۲۰۲۲ افزایش دهد تا تورم را مهار کند، ممکن است احساسات صعودی را در ارزهای دیجیتال تقویت کرده باشد.

آیا گاوهای نر می توانند قیمت های بالاتر را حفظ کنند و بر اساس حرکت صعودی خود را تقویت کنند یا خرس ها به شدت می فروشند و خریداران را به دام می اندازند؟ بیایید نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

ارز دیجیتال BTC/USDT

بیت کوین در ۲۳ مارس بالاتر از مقاومت فوری در ۴۲۵۹۴ دلار بسته شد که نشان می دهد گاوها عرضه را توسط خرس ها جذب کردند. این درها را برای حرکت به ۴۵۴۰۰ دلار باز کرد، جایی که خرس ها می توانند دوباره دفاعی قوی داشته باشند.

هر دو میانگین متحرک به تدریج افزایش یافته اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیتی برای خریداران است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۴۵۴۰۰ دلار برسانند، جفت BTC/USDT می‌تواند به خط مقاومت کانال صعودی صعود کند.

اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، این جفت می تواند به منطقه سخت بالای سر بین مقاومت روانی ۵۰۰۰۰ تا ۵۲۰۰۰ دلار برسد.

هر گونه اصلاحی از سطح فعلی احتمالاً پشتیبانی نزدیک به ۴۲۵۹۴ دلار و میانگین متحرک را پیدا می کند. خرس ها باید قیمت را پایین تر از میانگین های متحرک بکشند تا نشان دهند که گاوها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

ETH/USDT

گاوها سعی می کنند اتر (ETH) را بالای خط مقاومت مثلث متقارن نگه دارند، اما فتیله بلند روی شمعدان نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر به شدت می فروشند.

میانگین های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده اند و RSI به منطقه مثبت صعود کرده است که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر قیمت بالاتر از مثلث حفظ شود، جفت ETH/USDT می‌تواند تا ۳۵۰۰ دلار و بعداً به هدف الگوی ۳۹۰۷ دلار صعود کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت دوباره وارد مثلث شود، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت را به میانگین متحرک بکشانند. اگر قیمت از میانگین های متحرک بازگردد، نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال انباشته شدن هستند. که احتمال شکست بالای مثلث را افزایش می دهد.

خرس ها باید قیمت را به زیر میانگین های متحرک بکشند تا دیدگاه صعودی را نفی کنند. سپس این جفت می تواند اقامت خود را در داخل مثلث برای چند روز دیگر تمدید کند.

BNB/USDT

BNB در چند روز گذشته در محدوده وسیعی بین ۴۴۵ تا ۳۵۰ دلار ادغام شده است. یک مقاومت جزئی در ۴۲۵ دلار وجود دارد، اما اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، حرکت به سمت ۴۴۵ دلار ممکن است.

میانگین‌های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان‌دهنده تغییر احتمالی روند است. استراحت و بسته شدن بالای ۴۴۵ دلار می تواند درها را برای افزایش احتمالی ۵۰۰ دلار باز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، این نشان می‌دهد که معامله‌گران ممکن است سودهایی نزدیک به مقاومت رزرو کنند. این می تواند جفت BNB/USDT را برای چند روز دیگر در محدوده گیر کند.

XRP/USDT

ریپل (XRP) با مقاومت قوی ۰.۸۶ دلار مواجه است. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک بشکند. این نشان می دهد که معامله گران برای خروج عجله ندارند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از میانگین های متحرک بازگردد، گاوها تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را در ۰.۸۶ دلار برطرف کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت XRP/USDT می تواند تا ۰.۹۱ دلار افزایش یابد و پس از آن به سمت سطح روانی در ۱ دلار افزایش یابد.

افزایش میانگین متحرک و RSI در قلمرو مثبت نشان دهنده مزیتی برای خریداران است. اگر خرس‌ها سقوط کنند و قیمت را زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (0.77 دلار) حفظ کنند، این دیدگاه مثبت در کوتاه‌مدت نفی خواهد شد.

ADA/USDT

کاردانو (ADA) در حال تلاش برای شروع یک روند صعودی جدید است. هنگامی که گاوها در ۲۳ مارس قیمت را به بالای مقاومت بالای ۱ دلار رساندند، این اولین نشانه ای بود که ممکن است خرس ها کنترل خود را از دست بدهند.

سطح بعدی برای تماشای صعودی ۱.۲۶ دلار است که در آن خرس ها تلاش خواهند کرد تا رالی امدادی را متوقف کنند. اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد جفت ADA/USDT را به سطح بحرانی ۱ دلار بکشند.

اگر قیمت با قدرت از ۱ دلار برگشت، نشان می دهد که گاوها سطح را به سمت حمایت تغییر داده اند. سپس خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع را با قیمت ۱.۲۶ دلار برطرف کنند. اگر آنها موفق شوند، توقف بعدی می تواند ۱.۶۰ دلار باشد. اگر قیمت به زیر ۱ دلار برسد، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

LUNA/USDT

توکن LUNA Terra بار دیگر از مقاومت سربار ۹۶ دلار در ۲۴ مارس رد شد و این نشان می دهد که خرس ها حاضر نیستند به راحتی تسلیم شوند. اکنون قیمت می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (89 دلار) کاهش یابد.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، نشان می دهد که گاوها از این سطح دفاع می کنند. سپس خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را با قیمت ۹۶ دلار برطرف کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت LUNA/USDT می تواند به بالاترین سطح تاریخ در ۱۰۵ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می دهد که معامله گران ممکن است به دلیل عدم موفقیت جفت در بالا رفتن از ۹۶ دلار، سود رزرو کنند. سپس قیمت می تواند به ۸۲ دلار و بعد از آن به ۷۵ دلار کاهش یابد.

SOL/USDT

سولانا (SOL) در ۲۳ مارس بالاتر از SMA 50 روزه (۹۳ دلار) شکست و بسته شد. این حرکت همچنین الگوی مثلث نزولی نزولی را باطل کرد. خرید قوی توسط گاوها قیمت را به مقاومت فوری در ۱۰۶ دلار رسانده است.

میانگین های متحرک در شرف تکمیل یک متقاطع صعودی هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۰۶ دلار برسانند، جفت SOL/USDT می تواند تا ۱۲۲ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید اما از متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۱ دلار) رد شود، نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید افت هستند. این باعث افزایش چشم انداز شکست بالای مقاومت سربار خواهد شد.

استراحت و بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان می دهد که این جفت ممکن است برای چند روز دیگر بین ۸۱ تا ۱۰۶ دلار تثبیت شود.

AVAX/USDT

آوالانچ (AVAX) بین مقاومت سربار ۹۲ دلار و میانگین متحرک معامله می شود. این نشان می‌دهد که خرس‌ها نزدیک به ۹۲ دلار می‌فروشند و گاوها با کاهش میانگین متحرک خرید می‌کنند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از میانگین های متحرک عقب نشینی کند، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را در ۹۲ دلار برطرف کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت AVAX/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد. خرس ها ممکن است سعی کنند رالی را در سطح روانی در ۱۰۰ دلار متوقف کنند، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، رالی می تواند به ۱۱۹ دلار برسد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک بشکند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است برای چند روز دیگر در محدوده ۹۲ تا ۶۵ دلار باقی بماند.

DOT/USDT

Polkadot (DOT) به سفر صعودی خود ادامه داده است که می تواند به مقاومت سربار ۲۳ دلار برسد. انتظار می رود خرس ها در این سطح دفاعی قوی داشته باشند.

اگر قیمت از ۲۳ دلار کاهش یابد اما گاوها زمین را واگذار نکنند، نشان می دهد که معامله گران پیش بینی حرکت بالاتری دارند. این احتمال شکست بیش از ۲۳ دلار را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت DOT/USDT می تواند تا ۲۸ دلار و پس از آن به ۳۰ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. این می تواند محدوده جفت را برای چند روز دیگر بین ۲۳ تا ۱۶ دلار حفظ کند.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE) در ۲۴ مارس به بالای SMA 50 روزه (۰.۱۳ دلار) رسید، اما گاوها در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر هستند. این نشان می دهد که خرس ها حاضر نیستند از مزیت خود دست بکشند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۲ دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، گاوها دوباره سعی می‌کنند مقاومت سربار را پاک کنند و جفت DOGE/USDT را به سمت ۰.۱۷ دلار هل دهند.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک برسد، نشان می دهد که شکست در ۲۴ مارس ممکن است یک تله خرس بوده باشد. سپس فروشندگان سعی خواهند کرد جفت را به حمایت قوی در ۰.۱۰ دلار بکشند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط