آنالیز ارز دیجیتال ۳ اردیبهشت

  • 3 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 479 نفر


ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) در ۲۱ آوریل به شدت کاهش یافت و ارتباط تنگاتنگ خود را با بازارهای سهام ایالات متحده حفظ کرد، که پس از اشاره جروم پاول رئیس فدرال رزرو ایالات متحده مبنی بر اینکه افزایش ۵۰ واحدی نرخ پایه در ماه مه “روی میز” است، مسیر خود را تغییر داد. این فروش در ۲۲ آوریل ادامه یافت زیرا سرمایه گذاران دارایی های پرریسک را به انتظار اتخاذ موضع تهاجمی بانک های مرکزی برای مهار تورم فزاینده کاهش دادند.

پیتر برانت تاجر کهنه کار اخیراً در توییتی گفت که نزدک ۱۰۰ (NDX) ساختاری شبیه به آنچه قبل از سقوط در سال ۲۰۰۰ ساخته بود را نشان می دهد.

اگر تاریخ تکرار شود، NDX می تواند شاهد یک تصحیح شدید باشد. این ممکن است در کوتاه مدت برای بازارهای کریپتو منفی باشد زیرا همبستگی نزدیک بین بیت کوین و NDX وجود دارد.

کاهش قیمت در ارزهای دیجیتال و محیط ضعیف کلان منجر به کاهش جستجوهای گوگل برای عبارات بیت کوین و اتریوم شده است. حتی حجم معاملات کریپتو مدتی است که روند کاهشی داشته است. بر اساس گزارش Blockchain.com، حجم کل مبادلات در صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال در ۱۹ آوریل به ۱۶۵.۸ میلیارد دلار سقوط کرد که پایین‌ترین سطح از اکتبر ۲۰۲۰ است.

آیا بیت کوین و آلت کوین ها می توانند به حرکت نزولی خود ادامه دهند یا زمان آن فرا رسیده است که یک رالی تسکین دهنده باشد؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در ۲۱ آوریل از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (41977 دلار) عبور کرد، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را که از فتیله بلند شمعدان روز مشاهده می شود حفظ کنند. قیمت از ۴۲۹۷۶ دلار تغییر جهت داد و زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (41478 دلار) قرار گرفت.

فروش در ۲۲ آوریل ادامه یافت و خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت را تا خط حمایت الگوی کانال صعودی پایین بیاورند. شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند.

اگر قیمت به زیر خط حمایت کانال برسد، فروش می تواند تشدید شود و جفت BTC/USDT به ۳۳۰۰۰ دلار کاهش می یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط حمایت افزایش یابد، نشان می دهد که گاوها فعالانه در سطوح پایین تر خرید می کنند.

گاوها باید قیمت بالای ۴۳۰۰۰ دلار را فشار داده و حفظ کنند تا قدرت سیگنال را نشان دهند. سپس این جفت می تواند به SMA 200 روزه (۴۷۹۶۵ دلار) برسد و بعداً خط مقاومت کانال را به چالش بکشد.

تحلیل اتریوم

اتر (ETH) در چند روز گذشته بین EMA 20 روزه (۳۰۸۷ دلار) و SMA 50 روزه (۳۰۰۳ دلار) گیر کرده است. چندین تلاش برای خروج از این محدوده محدود ناموفق بوده است، که نشان می دهد گاو نر با کاهش قیمت خرید می کند در حالی که خرس ها در رالی می فروشند.

شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو منفی، مزیتی جزئی به فروشندگان می دهد. اگر قیمت به زیر ۲۸۸۳ دلار سقوط کند، احتمال افت به خط روند صعودی الگوی مثلث صعودی در حال توسعه افزایش می یابد.

گاوها احتمالاً در این سطح دفاعی قوی خواهند داشت. اگر قیمت از خط روند صعودی بازگردد، خریداران تلاش دیگری برای بالا بردن جفت ETH/USDT به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهند کرد.اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند به SMA 200 روزه (۳۴۸۶ دلار) برسد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح، الگوی مثلث صعودی را تکمیل می‌کند و منجر به تغییر روند بالقوه می‌شود.

تحلیل بایننس کوین

فتیله بلند روی کندل ۲۰ آوریل نشان می دهد که خرس ها در رالی های نزدیک به مقاومت بالاسری با قیمت ۴۴۵ دلار به فروش می رسند. BNB به حرکت خود ادامه داد و در ۲۱ آوریل به زیر SMA 50 روزه (۴۰۸ دلار) رسید.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۳۹۱ دلار کاهش دهند، فروش می‌تواند شتاب بگیرد و جفت BNB/USDT ممکن است تا سطح حمایت قوی در ۳۵۰ دلار کاهش یابد. اگر قیمت با قدرت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که این جفت می‌تواند برای مدتی بیشتر بین ۳۵۰ دلار و SMA 200 روزه (۴۷۱ دلار) باقی بماند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از منطقه حمایت قوی بین SMA 50 روزه (۴۰۸ دلار) و ۳۹۱ دلار بازگردد، گاوها تلاش خواهند کرد این جفت را به ۴۴۵ دلار و سپس به SMA 200 روزه برسانند. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد.

تحلیل ریپل

ریپل (XRP) در چند روز گذشته در محدوده ۰.۶۹ تا ۰.۹۱ دلار گیر کرده است. اگرچه قیمت از حمایت محدوده در ۱۲ آوریل برگشت، گاوها نتوانستند مانع سربار را در SMA 50 روزه (۰.۷۸ دلار) برطرف کنند، که نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا جفت XRP/USDT را به زیر سطح حمایت ۰.۶۹ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت می تواند به ۰.۶۲ دلار و بعداً به ۰.۵۴ دلار کاهش یابد. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۷۶ دلار) شروع به کاهش کرده است و RSI در منطقه منفی قرار دارد که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است.

از طرف دیگر، اگر قیمت با قدرت از ۰.۶۹ دلار بازگردد، نشان دهنده انباشت قوی توسط گاوها خواهد بود. خریداران مجدداً سعی می‌کنند بر سد بالای ۰.۸۰ دلار غلبه کنند و جفت را به ۰.۹۱ دلار برسانند.

تحلیل سولانا

سولانا (SOL) در ۱۹ آوریل از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۵ دلار) عبور کرد اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲۰ آوریل بازگرداندند.

فروش ادامه دارد و خرس ها در تلاش هستند تا قیمت را زیر SMA 50 روزه (۱۰۱ دلار) حفظ کنند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت SOL/USDT می‌تواند به خط پشتیبانی کانال صعودی سقوط کند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا در صورت تسلیم شدن، جفت می تواند تا سطح حمایت قوی در ۷۵ دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط حمایت کانال جهش کند، خریداران دوباره سعی خواهند کرد جفت را به بالای ۱۱۱ دلار برسانند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، این جفت می تواند تا ۱۲۲ دلار افزایش یابد.

تحلیل کاردانو

کاردانو (ADA) در یک روند نزولی تثبیت شده است. قیمت از SMA 50 روزه (۰.۹۷ دلار) در ۲۱ آوریل کاهش یافت، که نشان می دهد خرس ها به شدت از مقاومت سربار در ۱ دلار دفاع می کنند.

شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۹۷ دلار) و RSI زیر ۴۰ نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند. اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۰.۸۷ دلار کاهش دهند، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد و جفت ADA/USDT می تواند به حمایت بحرانی ۰.۷۴ دلار سقوط کند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است زیرا اگر شکست بخورد، روند نزولی ممکن است از سر گرفته شود.

گاوها باید قیمت بالای ۱ دلار را فشار داده و حفظ کنند تا نشان دهند که ممکن است خرس ها کنترل خود را از دست بدهند. سپس این جفت می تواند تا ۱.۱۰ دلار افزایش یابد و بعداً تلاش کند تا مقاومت سربار سفت در ۱.۲۶ دلار افزایش یابد.

تحلیل لونا ترا

توکن LUNA Terra از مقاومت روانی ۱۰۰ دلار در ۲۱ آوریل رد شد، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۱ دلار) باقی بماند.

خریداران اکنون دوباره سعی خواهند کرد جفت LUNA/USDT را به بالای ۱۰۰ دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، شتاب صعودی ممکن است افزایش یابد و این جفت ممکن است به سمت بالاترین سطح تاریخ در ۱۱۹ دلار حرکت کند. خرس ها احتمالاً در این سطح دفاعی قوی خواهند داشت.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار در ۱۰۰ دلار کاهش یابد، چشم انداز شکست به زیر سطح حمایت ۸۸ دلار افزایش می یابد. اگر قیمت در زیر این سطح باقی بماند، جفت می‌تواند تا سطح حمایت قوی در ۷۵ دلار کاهش یابد. شکستن و بسته شدن به زیر SMA 200 روزه (۶۸ دلار) می تواند نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد.

تحلیل آوالانچ

آوالانچ (AVAX) در چند روز گذشته بین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۰ دلار) و خط روند صعودی معامله می شد. معمولاً چنین معاملاتی با برد محدود منجر به یک حرکت روند شدید می شود.

شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها دارای لبه هستند. اگر قیمت در زیر خط روند صعودی حفظ شود، الگوی مثلث صعودی در حال توسعه باطل خواهد شد. این می تواند جفت AVAX/USDT را به حمایت قوی ۶۵ دلار برساند.

از طرف دیگر، اگر جفت از سطح فعلی افزایش یابد، خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک بالا ببرند. در صورت موفقیت، این جفت ارز می‌تواند به منطقه مقاومت بالای ۹۹ تا ۱۰۴ دلار برسد.

تحلیل دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در یک روند نزولی محدود شده است. قیمت از ۰.۱۵ دلار در ۲۰ آوریل کاهش یافت و در ۲۱ آوریل به SMA 50 روزه (۰.۱۳ دلار) سقوط کرد. این نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد.

تکرار مکرر سطح حمایت باعث تضعیف آن می شود. اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه برسد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد جفت DOGE/USDT را به حمایت قوی در ۰.۱۲ دلار بکشند. انتظار می رود گاوها با قدرت از این سطح دفاع کنند، اما اگر حمایت از بین برود، کاهش می تواند تا سطح بحرانی ۰.۱۰ دلار گسترش یابد.

در مقابل، اگر قیمت از SMA 50 روزه بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد این جفت را به بالای مقاومت سربار در ۰.۱۵ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت می تواند به مقاومت سربار در ۰.۱۷ دلار برسد.

تحلیل پولکادوت

Polkadot (DOT) در چند روز گذشته در محدوده وسیعی بین ۱۶ تا ۲۳ دلار محدود شده است. گاوها در ۲۰ و ۲۱ آوریل قیمت را به بالای SMA 50 روزه (۱۹ دلار) رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

این نشان می دهد که خرس ها در راهپیمایی ها می فروشند. اگر قیمت به زیر سطح حمایت فوری ۱۸ دلار سقوط کند، جفت DOT/USDT می تواند تا ۱۷ دلار کاهش یابد. کاهش تدریجی متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹ دلار) و RSI درست زیر نقطه میانی، یک مزیت جزئی را برای فروشندگان نشان می دهد.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای SMA 50 روزه فشار دهند و حفظ کنند، این جفت ارز می‌تواند تا سقف مقاومت بالای ۲۳ دلار افزایش یابد. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا شروع یک حرکت جدید را پیشنهاد کنند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط