آنالیز ارزدیجیتال ۹ اسفند

  • 9 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 474 نفر


انتظار می‌رود بازارهای ارزدیجیتال در آینده قابل پیش‌بینی بی‌ثبات باقی بمانند، اما نبرد بیت‌کوین برای بازپس‌گیری ۴۰۰۰۰ دلار می‌تواند با افزایش‌هایی از سوی LUNA، AVAX، ATOM و FTM دنبال شود.

جریان اخبار ژئوپلیتیکی احتمالاً در چند روز آینده منجر به حرکت های بی ثبات بیت کوین (BTC) و آلت کوین ها می شود. اخبار مربوط به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به نیروهای بازدارنده هسته ای در حالت آماده باش، ممکن است منفی تلقی شود، اما گزارش ها از مذاکرات بین کشورهای متخاصم می تواند مثبت باشد زیرا امید به پایان درگیری را افزایش می دهد.

هنگامی که دولت اوکراین خواستار کمک شد و به دنبال کمک های مالی ارز دیجیتال بود، جامعه کریپتو مورد توجه قرار گرفت. برخی از افراد در رسانه های اجتماعی گفتند که کارت های اعتباری اوکراینی آنها از کار افتاده است و آنها قادر به برداشت پول از بانک های خود نیستند. آنها نشان دادند که رمزارز تنها پولی است که با آنها باقی مانده است.

در حالی که برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که بیت کوین ممکن است به پایین ترین سطح خود رسیده باشد، مارسل پچمن، یکی از همکاران کوین تلگراف هشدار داد که داده های مشتقات بی نتیجه باقی می مانند. به طور مشابه، داده های آتی اتر نیز تصویر بسیار صعودی را ترسیم نکردند.

اقدامات قیمت کوتاه مدت توسط تحولات جنگ روسیه و اوکراین دیکته خواهد شد. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است منجر به بهبود اخبار مربوط به راه‌حلی صلح‌آمیز به درگیری‌های جاری شوند، مطالعه کنیم.

ارزدیجیتال BTC/USDT

بازگشت بیت کوین از پایین ترین سطح روزانه ۲۴ فوریه در ۳۴,۳۲۲ دلار به میانگین متحرک در ۲۶ فوریه رسید، جایی که خرس ها در حال افزایش مقاومت هستند. با این حال، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها زمین زیادی را رها نکرده اند.

میانگین های متحرک در حال صاف شدن هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در تلاش است تا به نقطه میانی افزایش یابد، که نشان می دهد گاوها در حال بازگشت هستند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک حفظ کنند، جفت BTC/USDT می‌تواند به مقاومت بالای ۴۵۸۲۱ دلار برسد. این سطح احتمالاً فروش قوی خرس ها را به خود جلب می کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، این جفت می‌تواند برای چند روز بین ۳۹۶۰۰ تا ۳۶۲۵۰ دلار تثبیت شود. شکستن و بسته شدن زیر این حمایت می تواند درها را برای کاهش احتمالی تا ۳۲۹۰۰ دلار باز کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت در محدوده محدودی بین ۳۸۲۰۰ تا ۳۹۶۰۰ دلار معامله می شود. افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ و RSI درست بالاتر از نقطه میانی نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران است.

شکست و بسته شدن به بالای ۳۹۶۰۰ دلار می تواند قیمت را به ۴۱۰۰۰ دلار و پس از آن به ۴۲۰۰۰ دلار برساند. خرس‌ها احتمالاً در این منطقه مقاومت قوی خواهند داشت.

اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد اما به زیر ۳۹۶۰۰ دلار نرسد، نشان می‌دهد که احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش قیمت تغییر کرده است. این می تواند چشم انداز ادامه روند صعودی را افزایش دهد.

برعکس، شکست و بسته شدن به زیر ۳۸۲۰۰ دلار نشان دهنده فروش تهاجمی نزدیک به ۳۹۶۰۰ دلار است. این جفت می تواند دوباره به ۳۶۲۵۰ دلار کاهش یابد.

LUNA/USDT

توکن LUNA Terra پس از شکستن و بسته شدن بالای خط روند نزولی، شتاب صعودی گرفت. خرید قوی قیمت را به بالای مقاومت جزئی ۷۰ دلار در ۲۵ فوریه رساند.

میانگین متحرک در آستانه یک کراس اوور صعودی است اما RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد است. این نشان می‌دهد که گاوها دست بالا را دارند، اما جفت LUNA/USDT می‌تواند شاهد اصلاح یا تثبیت جزئی در کوتاه‌مدت باشد.

از جنبه منفی، گاوها احتمالاً از سطح شکست در ۷۰ دلار و کمتر از آن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۰ دلار) دفاع خواهند کرد. اگر قیمت از هر دو حمایت بازگردد، جفت می‌تواند رالی خود را تا ۹۰ دلار افزایش دهد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره مقاومت سختی ارائه دهند. این دیدگاه صعودی در یک وقفه نفی می شود و زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بسته می شود.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت برای روزهای زیادی بین ۴۷ تا ۶۰ دلار معامله می شد. شکست و بسته شدن بالای ۶۰ دلار نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید احتمالی بود. ۲۰-EMA در حال افزایش است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیت برای خریداران است.

اگر گاوها از ۲۰-EMA دفاع کنند، احتمال ادامه روند صعودی افزایش می یابد. سپس این جفت می تواند به بالای ۸۰ دلار برسد و بعداً به منطقه مقاومت سربار بین ۸۴ تا ۸۷ دلار صعود کند. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۷۰ دلار سقوط کند، جفت ممکن است تا ۶۴ دلار کاهش یابد.

AVAX/USDT

معاملات آوالانچ (AVAX) در چند روز گذشته در کانال نزولی انجام شده است. قیمت به زیر میانگین متحرک در ۲۰ فوریه رسید، اما گاوها سطح را در ۲۵ فوریه پس گرفتند که نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است.

گاوها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به خط روند نزولی کانال نزولی برسانند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا شکستن و بسته شدن بالاتر از آن نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. جفت AVAX/USDT می تواند ابتدا تا ۱۰۰ دلار افزایش یابد و پس از آن به ۱۲۰ دلار صعود کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد، جفت می‌تواند به میانگین‌های متحرک سقوط کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، احتمال شکست بالای کانال افزایش می‌یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر ۷۰ دلار برسد، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد.

قیمت بین مقاومت سربار ۸۳ دلار و میانگین متحرک معامله می شود. ۲۰-EMA در حال صاف شدن است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۷۶ دلار برسانند، این تعادل به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد. سپس این جفت می تواند به حمایت بعدی در ۷۳ دلار کاهش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و به بالای ۸۳ دلار برسد، جفت می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به منطقه مقاومت سربار در ۹۷ تا ۱۰۰ دلار برسد.

ATOM/USDT

Cosmos (ATOM) از حمایت قوی ۲۰ دلار در ۲۴ فوریه بازگشت.

قیمت در ۲۶ فوریه به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷ دلار) رسید و گاوها در تلاش هستند تا جفت ATOM/USDT را بالاتر از این سطح حفظ کنند. متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال صاف شدن است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد، که نشان می دهد گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۱ دلار) نگه دارند، این جفت می تواند تا ۳۷ دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می دهد که خرس ها از مقاومت سربار در SMA 50 روزه دفاع می کنند. این جفت می تواند به ۲۴ دلار کاهش یابد.

گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک و خط روند نزولی در نمودار ۴ ساعته قرار داده اند. ۲۰-EMA شروع به افزایش یافته است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند.

اگر این جفت بالاتر از خط روند نزولی حفظ شود، گاوها تلاش خواهند کرد تا مانع را در ۳۱ دلار از بین ببرند و قیمت را به ۳۴ دلار برسانند. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برود، ممکن است جفت به ۵۰-SMA سقوط کند.

FTM/USDT

Fantom (FTM) طی چند ماه گذشته در محدوده وسیعی بین ۱.۲۴ تا ۳.۳۸ دلار معامله می‌شود. قیمت در ۲۴ فوریه به شدت از حمایت محدوده برگشت کرد، که نشان می دهد گاوها به خرید در این سطح ادامه می دهند.

بازگشت به متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۸۲ دلار) رسیده است که به عنوان یک مقاومت قوی عمل می کند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از این سطح برانند و حفظ کنند، جفت FTM/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۲.۱۸ دلار) برسد. شکست بیش از این سطح می تواند مسیر را برای افزایش احتمالی تا ۲.۶۰ دلار باز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، جفت می‌تواند برای چند روز دیگر بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ۱.۲۴ دلار تثبیت شود. سطح بحرانی برای مشاهده در جهت نزولی ۱.۲۴ دلار است زیرا اگر این سطح شکسته شود، جفت می تواند روند نزولی جدیدی را آغاز کند.

میانگین های متحرک یک متقاطع صعودی را در نمودار ۴ ساعته تکمیل کرده اند که نشان می دهد روند نزولی کوتاه مدت ممکن است به پایان برسد. اگر قیمت از میانگین های متحرک بازگردد، نشان می دهد که معامله گران در حال خرید با کاهش هستند.

سپس خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از خط روند نزولی فشار داده و حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت می تواند به ۲.۱۴ دلار و سپس به ۲.۴۰ دلار افزایش یابد. اگر این جفت ارز زیر میانگین متحرک باقی بماند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط