آنالیز ارزدیجیتال ۳ اسفند

  • 3 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 551 نفر


ارزدیجیتال بیت کوین (BTC) در ۲۱ فوریه به زیر ۳۸۰۰۰ دلار سقوط کرد، اما گاوها در تلاش هستند تا این کاهش را متوقف کرده و بهبودی را آغاز کنند. به نظر می رسد ضعف پایدار در سال ۲۰۲۲ انتظارات رالی قوی را کاهش داده است.

دو جون، یکی از بنیانگذاران صرافی کریپتو Huobi، گفت که اگر چرخه نصف شدن بیت کوین تکرار شود، ضعف فعلی می تواند شروع یک بازار نزولی باشد. جون معتقد است که انتظار می رود چرخه صعودی بعدی بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۴ یا در آغاز سال ۲۰۲۵ آغاز شود.

در کوتاه مدت، بازارهای کریپتو احتمالاً تحت تأثیر تحولات ژئوپلیتیکی بین روسیه و اوکراین، نشانه هایی از فدرال رزرو ایالات متحده در مورد چرخه انقباض آن و عملکرد دارایی هایی که به عنوان ریسک تلقی می شوند، قرار خواهند گرفت.

آیا بیت‌کوین و آلت‌کوین‌های انتخابی می‌توانند از پایین‌ترین قیمت‌های اخیر بهبود یابند یا فروش شتاب بیشتری خواهد گرفت؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

ارزدیجیتال BTC/USDT

بیت کوین در ۲۰ فوریه به زیر سطح حمایت کلیدی ۳۹,۶۰۰ دلار سقوط کرد. فروش در ۲۱ فوریه از سر گرفته شد و خرس ها قیمت را به ۳۷,۲۱۳.۶۳ دلار رساندند.

فروش شدید در چند روز گذشته، شاخص قدرت نسبی (RSI) را به محدوده منفی کشانده و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (40986 دلار) کاهش یافته است. این نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است.

خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از سطح شکست در ۳۹۶۰۰ دلار برسانند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود زیرا اگر خرس‌ها این سطح را به سمت مقاومت تغییر دهند، فروش می‌تواند تشدید شود و جفت BTC/USDT می‌تواند به منطقه حمایتی ۳۶,۲۵۰ تا ۳۵,۵۰۷.۰۱ دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای ۳۹۶۰۰ دلار و میانگین متحرک فشار دهند و حفظ کنند، نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر خواهد بود. این می تواند دروازه های رالی احتمالی را به ۴۵۸۲۱ دلار باز کند.

ETH/USDT

اتر (ETH) دوباره در ۱۸ فوریه وارد کانال نزولی شد. این اولین نشانه ای بود که بهبودی در حال تزلزل بود. گاوها سعی کردند در ۱۹ فوریه قیمت را به بالای کانال برگردانند اما خرس ها فشار را ادامه دادند.

جفت ETH/USDT شکسته شد و در ۲۰ فوریه به زیر سطح حمایت بحرانی ۲۶۵۲ دلار بسته شد، اما فروشندگان نتوانستند از این مزیت استفاده کنند. این نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است. قیمت در ۲۱ فوریه به شدت افزایش یافت و خریداران در تلاش هستند این جفت را به بالای خط مقاومت کانال برسانند.

اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند میانگین های متحرک را به چالش بکشد. استراحت و بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (2971 دلار) می تواند اولین نشانه قدرت باشد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۲۶۵۲ دلار سقوط کند، ممکن است جفت به ۲۳۱۶ دلار و سپس به ۲۱۵۹ دلار کاهش یابد.

BNB/USDT

گاوها سعی کردند بایننس کوین (BNB) را به بالای خط روند نزولی کانال نزولی در ۱۹ فوریه برگردانند اما خرس ها تسلیم نشدند.

فروش در ۲۰ فوریه تمدید شد و خرس‌ها قیمت را به زیر سطح حمایت قوی ۳۹۰.۵۰ دلار رساندند. این می تواند باعث توقف معامله گرانی شود که ممکن است استراحت را خریداری کرده و بالای کانال بسته شوند. فتیله بلند کندل ۲۱ فوریه نشان می دهد که خرس ها در تلاش هستند تا سطح ۳۹۰.۵۰ دلار را به سمت مقاومت تغییر دهند.

اگر خرس‌ها قیمت را به کمتر از ۳۵۷.۴۰ دلار برسانند، جفت BNB/USDT می‌تواند با قیمت ۳۳۰ تا ۳۲۰ دلار به منطقه حمایت قوی سقوط کند. گاوها باید قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه (۴۲۲ دلار) نگه دارند تا نشان دهند که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

XRP/USDT

ریپل (XRP) از حمایت ۰.۷۵ دلاری در ۱۸ فوریه عقب نشینی کرد، اما رالی امدادی دوباره نزدیک به مقاومت بالای ۰.۸۵ دلار در ۱۹ فوریه متزلزل شد. این نشان می دهد که خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

فروش مجدد در ۲۰ فوریه قیمت را به منطقه حمایت قوی بین میانگین های متحرک کشاند. اگر این ناحیه پشتیبانی شکسته شود، ممکن است چندین توقف ایجاد شود و جفت XRP/USDT تا ۰.۶۵ دلار و بعداً به ۰.۶۰ دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از ناحیه حمایت بازگردد، گاوها تلاش خواهند کرد تا جفت را به بالای خط روند نزولی و مقاومت سربار در ۰.۸۵ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت می تواند تا سطح روانی ۱ دلار افزایش یابد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در ۱۸ فوریه زیر سطح روانی ۱ دلار شکست و بسته شد. این نشان دهنده از سرگیری روند نزولی است. گاوها در ۱۹ فوریه قیمت را به بالای ۱ دلار رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

فتیله بلند کندل ۲۱ فوریه نشان می دهد که خرس ها همچنان از سطح ۱ دلار دفاع می کنند و سعی می کنند آن را به سمت مقاومت برگردانند. اگر قیمت زیر ۱ دلار باقی بماند، فروش می تواند افزایش یابد و جفت ADA/USDT می تواند به حمایت قوی بعدی در ۰.۸۰ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالاتر از SMA 50 روزه (۱.۱۵ دلار) برسد، نشان می دهد که بازارها سطوح پایین تر را رد کرده اند. این می تواند به عنوان یک تله خرس عمل کند و منجر به فشار کوتاه احتمالی شود. سپس این جفت می تواند تا ۱.۶۰ دلار افزایش یابد.

SOL/USDT

سولانا (SOL) در ۲۰ فوریه یک الگوی شمعدانی دوجی با پای دراز تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است. گاوها تلاش کردند تا عدم قطعیت را در ۲۱ فوریه حل کنند، اما خرس ها با موفقیت از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۰ دلار) دفاع کردند.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI زیر ۳۸ معامله می شود، که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند. فروشندگان اکنون تلاش خواهند کرد جفت SOL/USDT را به زیر سطح حمایت قوی ۸۰.۸۳ دلار کاهش دهند.

اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد. حمایت بعدی در جهت نزولی ۶۶ دلار است. این دیدگاه نزولی در کوتاه مدت باطل می شود اگر قیمت شکسته شود و بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بماند.

گاوها سپس سعی می کنند جفت را به بالای خط مقاومت کانال فشار دهند و یک تغییر روند احتمالی را نشان دهند.

AVAX/USDT

آوالانچ (AVAX) در ۲۰ فوریه به زیر میانگین های متحرک و خط روند صعودی سقوط کرد، که نشان می دهد سطوح بالاتر همچنان باعث جذب فروش توسط خرس ها می شود.

گاوها سعی کردند قیمت را به بالای خط روند صعودی در ۲ فوریه برگردانند، اما فتیله بلند روی کندل نشان می دهد که خرس ها از سطح شکست دفاع می کنند. اگر قیمت بشکند و به زیر ۷۴.۷۰ دلار برسد، جفت AVAX/USDT می‌تواند تا ۶۵ دلار کاهش یابد.

RSI به منطقه منفی سقوط کرده است و متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۲ دلار) شروع به کاهش کرده است که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند. اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و از خط روند نزولی عبور کند، این دیدگاه منفی باطل خواهد شد. این می تواند منجر به افزایش سطح روانی در ۱۰۰ دلار شود.

LUNA/USDT

دم بلند در کندل ۲۰ فوریه نشان می دهد که خریداران از حمایت فوری ۴۶.۵۰ دلار دفاع می کنند. توکن LUNA Terra اکنون می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۴ دلار) برسد، جایی که انتظار می رود خرس ها دفاعی قوی داشته باشند.

اگر قیمت یک بار دیگر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، چشم انداز شکست به زیر منطقه حمایت قوی در ۴۶.۵۰ دلار به ۴۳.۴۴ دلار افزایش می یابد. این می تواند جفت LUNA/USDT را به حمایت بحرانی ۳۷.۵۰ دلار برساند.

در مقابل، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه فشار دهند و حفظ کنند، این جفت می تواند به خط روند نزولی کانال نزولی صعود کند. گاوها باید این جفت را به بالاتر از SMA 50 روزه (۶۳ دلار) فشار دهند تا تغییر احتمالی در روند را نشان دهند.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE) در ۱۹ فوریه تلاش کرد تا بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار) برسد، اما فتیله بلند روی کندل نشان می دهد که خرس ها از این مقاومت دفاع می کنند.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در منطقه منفی قرار دارد که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند. هر چه قیمت کمتر از میانگین های متحرک بیشتر باشد، احتمال افت تا حمایت قوی در ۰.۱۲ دلار بیشتر می شود.

انتظار می رود گاوها از این سطح به شدت دفاع کنند زیرا شکستن زیر آن می تواند منجر به کاهش حمایت روانی در ۰.۱۰ دلار شود.

این دیدگاه منفی در کوتاه‌مدت باطل می‌شود اگر قیمت بالا برود و بالاتر از SMA 50 روزه (۰.۱۵ دلار) باشد. این می تواند جفت DOGE/USDT را به ۰.۱۷ دلار برساند.

DOT/USDT

شکست پولکادوت (DOT) در بازگرداندن حمایت قوی در ۱۶.۸۱ دلار، نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است. این امر احتمال لغزش بیشتر را افزایش می دهد.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۱۶.۸۱ دلار بکشند و حفظ کنند، فروش می‌تواند شتاب بگیرد و جفت DOT/USDT تا ۱۳ دلار کاهش یابد و بعداً حمایت بحرانی را در ۱۰.۳۷ دلار دوباره آزمایش کند. میانگین های متحرک نزولی و RSI زیر ۳۷ نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است.

اولین نشانه قدرت، شکست و نزدیک شدن به بالای خط روند نزولی خواهد بود. چنین حرکتی می تواند درها را برای یک حرکت صعودی احتمالی به SMA 50 روزه (۲۱.۶۷ دلار) و بعداً به ۲۳.۱۹ دلار باز کند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط