آنالیز ارزدیجیتال ۲ اسفند

  • 2 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 494 نفر


ارزدیجیتال محبوب بیت کوین همچنان به از دست دادن جایگاه خود ادامه می دهد، اما اگر سطح ۴۰۰۰۰ دلار بازیابی شود، LEO، MANA، KLAY و XTZ می توانند اولین کسانی باشند که بهبود می یابند.

تجمع گسترده سربازان، هواپیماهای جنگی، تجهیزات و مانورهای نظامی گسترده روسیه در نزدیکی مرزهای اوکراین، ترس از تهاجم احتمالی در چند روز آینده را افزایش داد. این می‌توانست فروش بیت کوین (BTC) را که به زیر سطح حمایت قوی در ۳۹۶۰۰ دلار سقوط کند، مجدداً افزایش دهد.

در میان تاریکی و نابودی، پرتو امیدی برای سرمایه‌گذاران کریپتو وجود دارد، زیرا داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که بیش از ۶۰ درصد عرضه بیت‌کوین بیش از یک سال است که در هیچ تراکنشی استفاده نشده است. این نشان می‌دهد که سهامداران بلندمدت، موقعیت‌های خود را در روند نزولی کاهش نمی‌دهند.

مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس، هشدار داد که بیت کوین ممکن است «هفته سختی در پیش رو داشته باشد» و هشدار داد که «بعید است تورم کاهش یابد مگر اینکه دارایی‌های ریسکی کاهش یابد». با این حال، مک گلون انتظار دارد که بیت کوین در سال جاری قوی تر ظاهر شود.

آیا بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها می‌توانند بهبود یابند و خرس‌های مهاجم را به دام بیاندازند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در رالی امدادی شرکت کنند، مطالعه کنیم.

ارزدیجیتال BTC/USDT

شکست خریداران در دفاع از حمایت قوی در ۳۹۶۰۰ دلار نشان می دهد که بیت کوین همچنان با فروش قوی توسط خرس ها مواجه است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۱۱۹۳ دلار) شروع به کاهش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) به محدوده منفی سقوط کرده است که نشان می دهد خرس ها دست برتر را دارند.

اگر قیمت زیر ۳۹۶۰۰ دلار باقی بماند، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد و جفت BTC/USDT می تواند بین ۳۶۲۵۰ تا ۳۵۵۰۷.۰۱ دلار به منطقه پشتیبانی فوری سقوط کند.

انتظار می‌رود گاوها به شدت از این منطقه دفاع کنند، زیرا شکستن زیر آن می‌تواند مسیر را برای آزمایش مجدد پایین‌ترین سطح روزانه ۲۴ ژانویه در ۳۲۹۱۷.۱۷ دلار باز کند. هر چه قیمت بیشتر از ۳۹۶۰۰ دلار باقی بماند، احتمال حرکت نزولی بیشتر می شود.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و به سرعت به بالای ۳۹۶۰۰ دلار برسد، انباشت قوی در سطوح پایین تر را نشان می دهد. گاوها سپس سعی خواهند کرد قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند.

گاوها باید مانع بالای ۴۵۸۲۱ دلار را برطرف کنند تا نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید باشد.

شکست گاوها در دستیابی به یک بازگشت قوی از حمایت ۳۹۶۰۰ دلاری نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است. این ممکن است خرس‌هایی را که قیمت را به زیر ۳۹۶۰۰ دلار رساندند، جسورتر کرده باشد.

RSI عمیقاً در قلمرو فروش بیش از حد فروخته شده است و نشان می دهد که فروش ممکن است در کوتاه مدت بیش از حد باشد. این حاکی از یک تجمع یا تثبیت جزئی در کوتاه مدت است.

اگر خرس‌ها با موفقیت از آزمون مجدد سطح شکست در جهش بعدی دفاع کنند، فروش ممکن است تشدید شود و جفت به ۳۶۰۰۰ دلار سقوط کند. اگر گاوها جفت را به بالای ۴۱۰۰۰ دلار برسانند، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل می شود.

LEO/USD

UNUS SED LEO (LEO) از زمانی که در ۸ فوریه به بالاترین حد خود در تاریخ ۸.۱۴ دلار رسید، در حال اصلاح است.

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که گاوها یک لبه جزئی دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۶.۲۴ دلار برسانند، جفت LEO/USD می تواند حرکت صعودی را از سر بگیرد. سپس این جفت می تواند تا ۷ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر گاوها نتوانند بازگشت فعلی را حفظ کنند، خرس‌ها فرصتی را احساس می‌کنند و سعی می‌کنند این جفت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، احساسات ممکن است نزولی شود و این جفت ممکن است به سطح اصلاحی ۶۱.۸٪ در ۵.۱۸ دلار سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت در محدوده ۵.۵۲ تا ۶.۲۴ دلار است. میانگین متحرک ۲۰-EMA و میانگین متحرک ۵۰ ساده صاف شده اند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۵.۵۲ دلار بکشند و حفظ کنند، این تعادل به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد. سپس این جفت می تواند به سمت ۲۰۰-SMA سقوط کند.

در مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالای ۵۰-SMA فشار دهند و حفظ کنند، این جفت می تواند تا ۶.۲۴ دلار افزایش یابد. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا نشان دهند که به صندلی راننده برگشته اند.

MANA/USDT

Decentraland (MANA) از خط روند نزولی در ۱۶ فوریه رد شد، که نشان می‌دهد که این احساسات همچنان نزولی است و معامله‌گران در راهپیمایی‌ها به سطوح مقاومتی خشن می‌فروشند.

خرس‌ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه (۲.۸۳ دلار) رسانده‌اند، که راه را برای کاهش احتمالی منطقه حمایت قوی بین ۲.۴۴ دلار و SMA 200 روزه (۲.۲۰ دلار) باز می‌کند.

اگر قیمت از این منطقه بازگردد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا جفت MANA/USDT را به خط روند نزولی سوق دهند. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید باشد.

در مقابل، اگر خرس‌ها پایین بیایند و قیمت را زیر SMA 200 روزه حفظ کنند، فروش می‌تواند تشدید شود و این جفت می‌تواند تا ۱.۷۰ دلار کاهش یابد.

خرس ها قیمت را به زیر ۲۰۰-SMA کشیده اند. اگر قیمت در زیر این سطح باقی بماند، جفت می‌تواند به خط حمایت کانال نزولی سقوط کند. شکستن و بسته شدن به زیر کانال می تواند جفت را به ۲.۴۴ دلار کاهش دهد.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد این جفت را به بالای ۲۰۰-SMA برسانند. چنین حرکتی اولین نشانه ای خواهد بود که گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. شکستن و بسته شدن بالاتر از ۲۰-EMA امکان صعود به خط مقاومت کانال را افزایش می دهد.

KLAY/USDT

کریپتوکارنسی بومی Klaytn در ۱۶ فوریه از خط روند نزولی رد شد و این نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در رالی ادامه می‌دهند.

با این حال، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۲۳ دلار) برسد. این نشان می دهد که معامله گران در حال خرید با کاهش این حمایت هستند.

اگر قیمت افزایش یابد و بالاتر از SMA 50 روزه (۱.۲۷ دلار) باشد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد مانع سربار را در خط روند نزولی برطرف کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. جفت KLAY/USDT می تواند تا ۱.۵۰ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، استراحت و بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان می دهد که خرس ها بر خریداران غلبه کرده اند. این می تواند قیمت را به ۱.۱۰ دلار کاهش دهد.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که خرس ها به طور تهاجمی از مقاومت بالای ۱.۳۶ دلار دفاع می کنند. این جفت از این مقاومت عقب نشینی کرد اما گاوها اجازه ندادند قیمت شکسته شود و زیر ۵۰-SMA حفظ شود.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، خریداران تلاش خواهند کرد مقاومت فوری را در ۱.۳۱ دلار از بین ببرند و مانع را در ۱.۳۶ دلار به چالش بکشند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند درها را برای افزایش احتمالی به ۱.۵۰ دلار باز کند.

این دیدگاه مثبت در یک شکست نفی می شود و به زیر ۲۰۰-SMA بسته می شود. این می تواند جفت را به ۱.۱۵ دلار کاهش دهد.

XTZ/USDT

Tezos (XTZ) از خط روند نزولی در ۱۰ فوریه رد شد، که نشان می دهد خرس ها به فروش خود در رالی ادامه می دهند. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به خط روند صعودی بکشانند.

خط روند صعودی از مارس ۲۰۲۰ به عنوان یک پشتیبان قوی عمل کرده است. از این رو، گاوها احتمالاً به طور تهاجمی از خط روند صعودی دفاع می کنند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، خریداران سعی خواهند کرد جفت XTZ/USDT را بالاتر از خط روند نزولی قرار دهند.

اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد. اگر قیمت شکسته شود و زیر خط روند صعودی باقی بماند، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود. چنین حرکتی می تواند درها را برای نزولی بیشتر باز کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت در یک چنگال خرس محکم است. قیمت به سطح ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی در ۳.۳۲ دلار کاهش یافته است که سطح مهمی برای گاوها برای دفاع است. شکست و بسته شدن زیر این حمایت، احتمال افت تا سطح اصلاحی فیبوناچی ۷۸.۶% در ۲.۹۸ دلار و بعد از آن به خط روند صعودی را افزایش می دهد.

اولین نشانه قدرت شکست و نزدیک شدن به بالای ۲۰-EMA خواهد بود. چنین حرکتی نشان می دهد که فشار فروش می تواند کاهش یابد. یک تغییر روند کوتاه مدت احتمالی با شکست و بسته شدن بالاتر از ۵۰-SMA نشان داده می شود.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط