آمریکا توجه خود را به مقررات استیبل کوین معطوف کرده است

  • 19 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 6 دقیقه
  • 461 نفر


آمریکا همچنان یک رهبر جهانی در تنظیم و پذیرش صنعت ارزهای دیجیتال است، اما قانون Stablecoin TRUST ممکن است موانعی را برای تازه واردان ایجاد کند.

ایالات متحده همچنان به لطف کار سناتور پاتریک تومی، پیشرو جهانی در پذیرش صنعت ارزهای دیجیتال است و کاخ سفید در خط مقدم مقررات ارزهای دیجیتال قرار دارد. سال گذشته، رئیس جمهور جو بایدن یک لایحه زیرساختی ۱.۲ تریلیون دلاری دو حزبی را امضا کرد – و شامل قوانین جدیدی بود که بر بخش کریپتو تأثیر می گذارد. اخیراً، رئیس جمهور ایالات متحده رویکردی «کلی دولت» را برای تنظیم ارزهای دیجیتال در یک فرمان اجرایی فراگیر اعلام کرد که به چندین سازمان دولتی دستور داد تا به سؤالات خاصی در مورد ارزهای دیجیتال پاسخ دهند. ایالات متحده در سال گذشته به وضوح به دنبال کمک به پایدارتر کردن صنعت کریپتو بوده است که به طور قابل توجهی عملکرد پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال را آسان‌تر می‌کند.

اما قانون شفافیت ذخایر استیبل کوین و تراکنش‌های امن یکنواخت در سال ۲۰۲۲ که به اختصار قانون اعتماد استیبل کوین نامیده می‌شود، ایالات متحده را به احتمال زیاد تنها کشور یا حداقل تنها کشور غربی می‌سازد که استیبل‌کوین‌ها را به‌طور کامل به‌عنوان بخشی رسمی از قانون تنظیم کرده و می‌پذیرد.

قانون اعتماد استیبل کوین که توسط سناتور تومی، عضو رتبه بندی کمیته بانکداری سنا معرفی شده است، صادرکنندگان استیبل کوین را مجبور می کند به قوانین خاصی پایبند باشند. مقررات این قانون جامع است. این لایحه روشن می‌کند که استیبل کوین‌های پرداخت اوراق بهادار نیستند، که برای صنعت عالی است. این لایحه همچنین به استیبل کوین‌ها به عنوان «استیبل کوین‌های پرداخت» اشاره می‌کند – دارایی‌های دیجیتالی که می‌توانند «مستقیماً توسط صادرکننده به ارز فیات تبدیل شوند» و «ارزش ثابتی نسبت به ارز یا ارزهای فیات» دارند.

صادرکنندگان استیبل کوین باید بین تامین مجوز دفتر کنترل ارز (OCC)، یک فرستنده پول دولتی، یا مجوز مشابه یا یک منشور بانکی سنتی یکی را انتخاب کنند. صادرکنندگان استیبل کوین که در ایالات متحده فعالیت می کنند مشمول یک رژیم افشا خواهند بود که از آنها می خواهد ممیزی های منظم را ایمن کنند، سیاست های بازخرید شفاف را به تفصیل بیان کنند و مشخص کنند که در واقع چه چیزی استیبل کوین های صادر شده را پشتیبانی می کند.

آیا به CBDC ایالات متحده نیاز دارید؟

با توجه به اینکه پیش نویس بحث این لایحه در حال گردش است و بازخوردهایی را در کنگره به دست می آورد، این سوال را مطرح می کنم: اگر این قانون اجرا شود، آیا دولت ایالات متحده همچنان نیاز به توسعه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) دارد، یا چیزی که برخی آن را دلار دیجیتال می نامند؟

اگر صادرکنندگان خصوصی استیبل کوین به عنوان بخشی از سیستم مالی گسترده‌تر پذیرفته شوند، به نظر نمی‌رسد نیازی به توسعه دلار دیجیتال برای ایالات متحده باشد. آیا دولت نیازی به داشتن دلارهای دیجیتال خصوصی و عمومی دارد که یکی توسط ارائه دهندگان و دیگری توسط دولت فدرال صادر می شود؟ این سؤالات در ماه های آینده با ادامه رسیدگی به آنها توسط رگولاتورهای ایالات متحده مطرح خواهد شد.

اما واضح است که بخشی از فرمان اجرایی بایدن شامل «فوریت در تحقیق و توسعه یک CBDC بالقوه ایالات متحده است، در صورتی که صدور آن در راستای منافع ملی تلقی شود»، طبق یک برگه اطلاعاتی همراه که توسط کاخ سفید منتشر شد.

این اولین بار در تاریخ خواهد بود که یک کشور به صادرکنندگان استیبل کوین خصوصی و استیبل کوین صادر شده توسط دولت اجازه می دهد در یک بازار واحد فعالیت کنند. برخی کشورها استیبل کوین‌های خصوصی را ممنوع کرده‌اند زیرا می‌خواهند CBDC خود را تبلیغ کنند، اما ایالات متحده مسیر متفاوتی را در پیش گرفته است که می‌تواند نوآوری قابل‌توجهی در صنعت استیبل کوین ایجاد کند – و البته شفاف‌تر و پایدارتر کردن آن. اما مشکلاتی وجود دارد که احتمالاً عواقب جدی دارد.

نرخ بهره محدود خواهد شد – انتظار ادغام

قانون Stablecoin TRUST تنظیم می‌کند که چه دارایی‌هایی می‌توانند از استیبل کوین‌های ثابت دلاری خود حمایت کنند، که عبارتند از پول نقد، جایی که نرخ بهره بسیار پایین است، و اوراق خزانه (اسنادهای T-Bill)، که در آن نرخ بهره خیلی بهتر نیست. این مشکل بزرگی را هم برای صادرکنندگان استیبل کوین فعلی و هم برای بازیگران آینده ایجاد می کند، زیرا آنها نمی توانند سود بیشتری از دارایی های پرریسک به دست آورند.

در حال حاضر، برخی از صادرکنندگان استیبل کوین، بیشتر توکن‌های خود را با اوراق تجاری پردرآمدتر پس می‌گیرند، که بدون شفافیت بیشتر و حسابرسی قابل ارزیابی نیستند. بر اساس اعلام تتر، ناشر استیبل کوین USDT در ۳۱ مارس ۲۰۲۱، بیش از ۶۵ درصد از ذخایر آنها توسط اوراق تجاری، تنها حدود ۴ درصد با پشتوانه نقدی و حدود ۳ درصد توسط T-Bills پشتیبانی می شود. بنابراین، تتر و سایر ارائه دهندگان استیبل کوین باید ترکیب ذخایر خود را به طور کامل تغییر دهند تا در صورت تبدیل شدن به قانون، مطابق با قانون Stablecoin TRUST باشد.

رقابت ممکن است در صنعت استیبل کوین کند شود و ممکن است شاهد ادغام باشیم. از آنجایی که صادرکنندگان استیبل کوین نمی‌توانند از دارایی‌های با پرداخت بالاتر برای ایجاد سود بالا استفاده کنند، کسب سود در حین مدیریت ریسک تطابق، مالیات‌های منابع انسانی و هزینه‌های مدیریت عمومی برای آنها دشوار خواهد بود.

به احتمال زیاد، بازیگران بزرگ راهی برای عملی کردن آن پیدا می‌کنند، اما اگر این لایحه به قانون تبدیل شود، صادرکنندگان استیبل کوین کوچک‌تر برای کسب سود مشکل خواهند داشت.

بیایید قانون Stablecoin Trust را تصویب کنیم

اگرچه قانون Stablecoin TRUST ممکن است موانعی را برای شرکت‌کنندگان جدید در صنعت ایجاد کند، من معتقدم که این صنعت را شفاف‌تر و پایدارتر خواهد کرد. اجرای الزامات افشا و بازخرید برای استیبل کوین های USD، آنها را به طور قابل توجهی ایمن تر و شفاف تر در آینده خواهد کرد.

یکی از بهترین بخش‌های قانون اعتماد استیبل کوین این است که واقعاً استیبل کوین‌ها را به سیستم مالی سنتی ایالات متحده وارد می‌کند. ناشران دارای مجوز OCC به سیستم حساب اصلی فدرال رزرو دسترسی خواهند داشت، که به آنها امکان استفاده از سیستم مالی گسترده تر و مقادیر بیشتری از نقدینگی در معاملات را می دهد.

هنوز مدتی تا قانون شدن قانون اعتماد استیبل کوین باقی مانده است، اما اگر به شکل فعلی خود وفادار بماند، ایالات متحده به تعیین استاندارد طلایی در مقررات ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داد. بنابراین، بیایید با هم کار کنیم تا مطمئن شویم که این قانون اجرا می شود.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط