آزمایش نود اتریوم برای کمک به ایجاد اینترنت بهتر

  • 28 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 211 نفر
آزمایش نود اتریوم برای کمک به ایجاد اینترنت بهتر


آزمایش نود اتریوم برای کمک به ایجاد اینترنت بهتر

پیش از تغییر مورد انتظار اتریوم به اثبات سهام (PoS)، شرکت امنیت سایبری Cloudflare قرار است طی چند ماه آینده گره‌های اعتبارسنجی اتریوم را راه‌اندازی کرده و به طور کامل به اشتراک بگذارد.

هدف آن مطالعه بهره وری انرژی، مدیریت سازگاری و سرعت شبکه شبکه PoS به عنوان بخشی از تعهد آن به پایداری زیست محیطی و کمک به “ساخت اینترنت بهتر” است.

Cloudflare در سال ۲۰۱۰ تأسیس شد و خدمات امنیتی وب مانند کاهش انکار سرویس توزیع شده (DDoS) را برای محافظت از مشتریان در برابر حملات DDoS ارائه می دهد.

Cloudflare گفت که در حال آزمایش با «نسل بعدی شبکه‌های Web3 است که اثبات سهام را در بر می‌گیرند» و اتریوم اولین شبکه این شرکت است.

در این مرحله، به نظر می‌رسد که ادغام و انتقال به یک مکانیسم توافقی PoS در Q3 یا اوایل Q4 فعال می‌شود و هرگونه تأخیر بیشتر را ممنوع می‌کند، با Cloudflare اشاره می‌کند که این امر منجر به «بهبود قابل توجهی در بهره‌وری انرژی» برای شبکه خواهد شد.

طبق یک پست وبلاگ در دوشنبه، این شرکت طی چند ماه آینده گره های اعتبارسنجی اتریوم را راه اندازی کرده و به طور کامل در اختیار آنها قرار خواهد داد – ۳۲ اتر (ETH) برای هر گره مورد نیاز است. تعداد نود ها یا تاریخ شروع خاصی را مشخص نکرده است:

Cloudflare قرار است در تحقیق و توسعه زیرساخت اصلی که به حفظ امنیت اتریوم، سریع و همچنین مصرف انرژی برای همه کمک می‌کند، شرکت کند.

در پست وبلاگ افزود: “این نود ها به عنوان یک زمین آزمایشی برای تحقیقات در مورد بهره وری انرژی، مدیریت سازگاری و سرعت شبکه عمل خواهند کرد.”

این شرکت گفت که این آزمایش‌ها به تعهد آن به محیط زیست و کمک به هموار کردن مسیری مربوط می‌شود که «نیاز روشن برای کاهش شدید مصرف انرژی فناوری‌های Web3 و توانایی مقیاس‌سازی شبکه‌های Web3 بر اساس مقادیر بزرگی را متعادل می‌کند».

Cloudflare خاطرنشان کرد که به‌روزرسانی‌های آتی اتریوم مصرف انرژی آن را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، زیرا از مدل اثبات کار (PoW) “چالش‌برانگیز” زیست‌محیطی که در خط مقدم پذیرش Web3 بوده است، اما با استفاده از آن به خوبی مقیاس نمی‌شود. نرخ هایی که امروز می بینیم:

«انرژی مورد نیاز برای کارکردن نود اعتبارسنجی اثبات سهام، قدر کمتر از یک ماینر اثبات کار است. تخمین‌های اولیه بنیاد اتریوم تخمین می‌زند که کل شبکه اتریوم می‌تواند تنها ۲.۶ مگاوات برق مصرف کند. به عبارت دیگر، اتریوم پس از ادغام ۹۹.۵ درصد انرژی کمتری نسبت به امروز مصرف خواهد کرد.

در حالی که این شرکت طرحی را مشخص نکرده است که بر روی کدام پروژه بعدی تمرکز خواهد کرد، اما کنایه زد که با شرکای خود در سراسر “مجموعه های رمزنگاری، وب ۳ و زیرساخت” کار خواهد کرد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط